Kuidas elektritõukerattaga ohutult liigelda
Elektrilise tõukerattaga on lubatud sõita jalgrattaradadel. Kõnniteel jalakäijate läheduses tuleks kiirust vähendada, olla tähelepanelik ja liikuda jalakäija kiirusega. Liikluses jälgi liiklusmärke, ole ettevaatlik teeservade, kanalisatsiooniluukide ja värskelt värvitud teemärgistega (eriti vihmaga on need libedad) ning kanna kiivrit! Kui pargid, lukusta oma tõukeratas.
Peamised reeglid, millest lähtuda elektritõukerattaga liiklemisel
- Elektritõukeratas (kergliikur) on seaduse silmis sõiduk. See tähendab, et elektritõukerattaga sõitjale laienevad ka kõik muud üldised sõidukijuhile kehtestatud nõuded, näiteks joobes juhtimise keeld.
- Sõidukiliik "kergliikur" hõlmab endas ühe inimese vedamiseks mõeldud elektri jõul liikuvat, istekohata sõidukit, mille mootori suurim võimsus ei ületa 1kW ja valmistaja poolt lubatud kiirus ei ületa 25 km/h.
- Kergliikuril peab olema töökorras pidur või pidurdamist võimaldav süsteem, signaalkell, ees valge ja taga punane ja külgedel kollane või valge helkur või tuli.
- Kui kergliikurile pole selle ehituslikke iseärasusi arvestades võimalik paigaldada nõutud tulesid, peab kergliikuri juht pimedal ajal või halva nähtavuse korral jalgteel, kõnniteel, jalgrattatee ning jalgratta- ja jalgteel liikudes kasutama valgusallikat. Sõiduteel liikumine on ilma nõutud tuledeta keelatud.
- 10-15 aastased kergliikuri juhid peavad omama jalgratta juhtimisõigust ja samuti kehtib alla 16 aastastele kiivri kandmise kohustust.
- Jalakäijatest tuleb ohutult ja nendega sarnasel kiirusel mööduda.Tasub meeles pidada, et võimalike õnnetuste puhul jalakäija ja elektritõuekartta vahel, on alati süüdlane elektritõuekeratta juht. Samuti tuleb sõidutee ületada jalakäija tavakiirusega.
Olenemata sellest, kas oled jalakäija, jalgrattur või sõidukijuht, märka alati enda ümber toimuvat ja ole valmis teed andma ka siis, kui sul on tegelikult eesõigus. Ohutut liiklemist!